22.01.2025
459196983_1042068161262098_63355179349057788_n

Фирмата за бързи кредити CityCash става все по-популярна сред хората, които изпитват финансови затруднения, но зад лъскавите реклами и обещания за бърза финансова помощ се крие една тревожна истина. В тази статия ще разкрием как CityCash се възползва от бедното финансово състояние на българите и ги вкарва в порочен кръг на задължения.

Фирмата често насочва рекламите си към социално уязвими групи, включително хора с ниски доходи, пенсионери и безработни. Обещанията за „бързо одобрение“ и „гъвкави условия“ звучат примамливо, но на практика задълбочават финансовите проблеми на клиентите.Тук виждате как 1000 лв за 10 месеца се превръщат в 2370, това са 137 % лихва или разход на кредита и то не за цяла година което надвишава около три пъти законно установеният годишен разход на кредита. Тук виждаме и абсолютно незаконната такса неустойката за поръчител която в по висока от самият кредит. Тази неустойка задължително пада в съда и  прави договора невалиден, затова СЪДЕТЕ ГИ, ако имате някакви разходи по делото след това ще ви бъдат възстановени.

Скрити условия и незаконни клаузи

Основният проблем с CityCash е липсата на прозрачност. На пръв поглед договорите им изглеждат ясни, но при по-внимателно разглеждане се откриват скрити клаузи, които натоварват клиента с допълнителни разходи. Годишният процент на разходите (ГПР) често достига или дори надхвърля 300-400%, което е изключително обременително за хора с ограничени доходи. Това на практика прави заемите неизплатими в разумни срокове.

Освен това, CityCash включва клаузи, които могат да се определят като незаконни. Например, при забавяне на плащанията, фирмата начислява допълнителни такси, които не са изрично посочени в договора. Клиентите често не разбират как тези такси се натрупват, което ги поставя в още по-тежко финансово положение.

Задължителна застраховка – още един капан

Един от най-спорните аспекти на практиките на CityCash е изискването за задължителна застраховка от фирма „Ем Ви Иншурънс“ която клиентите трябва да сключат при вземане на кредит. Това не само увеличава разходите по кредита, но и поражда въпроси относно етичността на тази практика, тъй като застрахователната компания, която предлага тази услуга, е собственост на същите лица, които управляват CityCash.На практика, това означава, че фирмата печели два пъти от своите клиенти – веднъж чрез високите лихви по кредита и втори път чрез застрахователните премии. Това е сериозен конфликт на интереси, който трябва да бъде разследван.

Време е за действия!

Фирмата CityCash не само злоупотребява с доверието на своите клиенти, но и нарушава техните права. Българите трябва да са информирани за тези злоупотреби и да не се страхуват да търсят правата си.

Ако сте били измамени от CityCash, не се колебайте да се обърнете към Комисията за защита на потребителите или към адвокат. Всеки клиент има право на справедливост, а законът защитава гражданите от неетични практики. Призоваваме всички потърпевши да подадат жалба срещу CityCash и да настояват за пълна прозрачност при условията за кредитиране.

Практиките на CityCash са пореден пример за това как някои компании се възползват от финансовите затруднения на хората. Българите заслужават прозрачност, етика и уважение в отношенията с финансовите институции. Не позволявайте да бъдете мамени – информирайте се, търсете правата си и не се поддавайте на натиска от такива компании.

НЕ ИМ СЕ ПЛАШЕТЕ, СЪДЕТЕ ГИ

Време е да спрем безнаказаността на фирми като CityCash и да защитим най-уязвимите членове на обществото.

pogled.eu